تمیز کردن مایکروویو فقط و فقط با یک لیمو

آشپر خانوم

تمیز کردن مایکروویو فقط و فقط با یک لیمو

۲۴ تیر ۱۳۹۶

این کار، یه تیر و دو نشونه ؛ هم استفاده از مواد شیمیایی خطرناکو کنار می‌ ذاریم، هم از راحت‌ترین راه ممکن برای تمیز کردن مایکروویو استفاده می‌کنیم. راهی کاملا سالم – اگه تا حالا از تمیز کردن مایکرویو به خاطر خطرات احتمالی برای سلامتی پرهیز می‌کردین، با خوندن این مطلب خیلی خوشحال میشین!

ایده‌ی این کار ساده اس: فقط مقداری آب لیمو در یه کاسه آب بریزین، خود لیمو رو هم توش بندازین و در مایکروویو قرار بدین. وقتی آب می‌جوشه، ترکیب شما روی دیواره‌ی مایکروویو جمع و میعان می ‌شه، یادتونه که میعان چی بود ؟ علوم سوم دبستان ؟ به این ترتیب چربی ها و غذاهای پاشیده شده بر دیواره‌ی مایکروویو رو در خودش حل می‌کنه. آب لیمو، یک پاک کننده‌ی طبیعیه و تمام کاری که بعد از این باید انجام بدین ، پاک کردن دیواره ی مایکرویو با یه حوله‌ی تمیزه.

چگونه مایکروویو خود را  فقط با یک لیمو تمیز کنید ؟

آن چه نیاز دارید :

  • کاسه‌ی کوچک یا پیمونه‌ی اندازه گیری که بتونید در مایکروویو قرار بدین
  • یه دونه لیمو
  • دستمال آشپزخونه یا پارچه‌ی تمیز و خشک

دستورالعمل

۱-  آب بریزین : تو یه پیمونه‌ی اندازه گیری  یا یه کاسه حدود نصف پیمونه آب بریزین.

۲- لیمو اضافه کنین: لیمو رو نصف کنین و آبش رو تو کاسه آب بریزین و بعدش هم خود لیمو رو توش بندازین.

۳- ۳ دقیقه مایکرویو رو روشن کنین : کاسه رو در مایکرویو قرار بدین و به مدت ۳ دقیقه، اونو با بیشترین توانی که داره روشن کنین تا مایع بجوشه.

۴- بذارین ۵ دقیقه بمونه: در مایکرویو رو باز نکنین . بخاری که داخلش حبس شده ، به سست کردن چربی باقی مونده از غذاها کمک می‌کنه. بذارین ۵ دقیقه در این حالت بمونه.

۵- داخل مایکروویو رو دستمال بکشین: در مایکروویو رو باز کنین و کاسه رو خارج کنین. اگه مایکروویو شما صفحه‌ی گردان داره، اونو بیرون بیارین و دستمال بکشین. داخل مایکرویو رو هم  دستمال بکشین، از سقفش شروع کنین و بعد سراغ دیواره‌ها برین. آخر سر هم، کف اونو تمیز کنین . در مایکرویو فراموش نشه!

۶- نقاط دور از دسترس رو تمیز کنین: اگه به نقاط دور از دسترس بر خوردین که به راحتی نمی‌شد دستمال کشید، گوشه‌ی دستمالو در ترکیب آب و لیمو بزنین و با اون، قسمت های مخفی رو بسایین تا تمیز بشن .

 

کانال اخبار آشپز خانوم